w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 269
Wszystkich postów: 900563
Wszystkich tematów: 126208

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11898
Istniejemy od: 5313 dni
pl

QuickShortcutMaker 2.4.0


ico
QuickShortcutMaker to bardzo proste narzędzie pozwalające utworzyć na pulpicie urządzenia mobilnego z Androidem skróty do aplikacji oraz ich poszczególnych aktywności (zadań, działań). Z technicznego punktu widzenia, aktywność (ang. "Activity") w Androidzie reprezentuje pojedynczy funkcjonalny ekran aplikacji. Przykładowo, zwykły program Ustawienia składa się z kilkudziesięciu aktywności typu "VPN", "Data i czas", "Język i wprowadzanie tekstu", "Słownik osobisty", "Wyświetlacz". Jeśli korzystamy z Androida już jakiś czas, znamy te ekrany ustawień doskonale. Opisywane teraz narzędzie umożliwia umieszczenie na pulpicie bezpośredniego skrótu do jednej z tych lub jeszcze innych aktywności/ekranów Ustawień - w tym nawet ukrytych, przy czym całe to działanie to nie jest rzecz jasna ograniczone wyłącznie do programu Ustawienia.

Po uruchomieniu narzędzia otrzymamy listę wszystkich programów zainstalowanych w systemie i będziemy mogli je przeszukać w kontekście interesującego nas wyrażenia lub przejrzeć aktywności. Nie da się jednak utworzyć skrótów do dowolnych spośród przedstawianych. Uzależnione jest to ostatecznie od projektu danej aplikacji. Przykładowo, zwykły program Zegar (CM 13) pozwoli umieścić bezpośredni skrót do ekranu swoich ustawień, ale do aktywności samych alarmów nie da się już tego zrobić. (A szkoda, bo zwykłe uruchomienie tej aplikacji wita nas ekranem drugim - zegara, więc trzeba jeszcze wykonać gest, aby przejść do ekranu pierwszego - spisu budzików. Zatem ograniczenie to interfejs składający się z serii przesuwalnych ekranów). W takich wypadkach tapnięcie w teoretycznie utworzony skrót po prostu nie przyniesie żadnego rezultatu.

Tak więc do posiadania skrótów do jawnych i ukrytych ustawień programu Ustawienia - narzędzie może się przydać. Nie ma jednak gwarancji, że będzie działać w każdych innych okolicznościach (czyli aplikacjach). Tak czy inaczej, warto jeszcze pochwalić autora za parę rzeczy: 1) za dodanie funkcji oznaczania danych skrótów jako ulubionych oraz tworzenia historii wszystkich utworzonych - łatwiej będzie do nich potem wrócić; 2) za możliwość zmiany ikony danego skrótu - jeśli nasz launcher nie udostępnia takiej opcji, dzięki QuickShortcutMaker będzie to możliwe do przeprowadzenia (przy czym wymagane jeszcze będzie zainstalowanie motywu graficznego jednego ze wspieranych launcherów; opcjonalnie ikoną może być dowolny obraz z galerii).

Ograniczenia!
Opcja zmiany ikony skrótu wymagać może zainstalowania paczki ikon należącej do jakiegoś launchera (np. Apexa lub Novy)

Wymagania!
Android 1.6 i nowsze

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie, ale spolszczenie jest mechaniczne i niekiedy w ogóle niezrozumiałe

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
QuickShortcutMakerQuickShortcutMaker dla Android
2017-03-12

Ilość pobrań: 10 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
QuickShortcutMaker