w
googluj

Pzizz 4.9.11


ico
Pzizz to aplikacja mobilna mająca wspomóc proces zasypiania i snu - w tym drzemki w ciągu dnia. Dostępna jest na urządzenia z Androidem (wersja omawiana) oraz iOS. Wcześniej znana była jako Energizer. Jej działanie jest podobno naukowo udowodnione: "leczy bezsenność", "obniża poziom stresu", "dodaje energii". Zresztą opinie na jej temat w Google Play są bardzo pozytywne: "Uwielbiam usypiać z tą aplikacją", "Teraz czuję się znacznie lepiej!". Podobno nawet jeden z lepszych koszykarzy ligi NBA, Roy Hibbert, pozbył się dzięki niej bezsenności. Jak podaje producent, korzysta z niej już pół miliona osób. Co więcej, nie wyświetla reklam i nie ma żadnych restrykcji, zakładania konta ani nic podobnego. I działa offline. Co takiego ma ten Pzizz i czy rzeczywiście warto go przetestować na sobie?

Jak powiedzieliśmy w pierwszym zdaniu, program służyć ma jako pomoc w szybszym uśnięciu. W związku z tym oferuje 2 ścieżki dźwiękowe: muzyczną oraz głosową, którą słucha się jednocześnie. Ścieżka muzyczna to uprzednio skomponowana i wyprodukowana spokojna (przede wszystkim) muzyka oraz (w tle) dźwięki natury, a nie wyłącznie szum czy generator brainwave lub jakichś innych podejrzanych rzeczy (przynajmniej nie na pierwszym planie). Autorem muzyki jest Paul Staveley O'Duffy, który był nominowany do nagrody Grammy.

Natomiast ścieżka głosowa to sugestie wypowiadane przez Michaela Breena, który jest... trenerem NLP, czyli tzw. programowania neurolingwistycznego. NLP to kontrowersyjny temat, uważany za pseudonaukę. (Definicja NLP wedle Wikipedii: "uporządkowany zbiór technik komunikacji oraz metod pracy z wyobrażeniami, nastawionych na tworzenie i modyfikowanie wzorców postrzegania i myślenia u ludzi"). Czy w wypadku Pzizz mamy do czynienia z hipnozą? Raczej nie. Lektor mówi, żeby ułożyć się w wygodnej pozycji, rozluźnić się, zacząć spokojnie oddychać. Nie mówi zresztą cały czas: początkowo częściej, ale potem już rzadziej. Niemniej można znaleźć w jego wypowiedziach pewne rzeczy, które obudzą w nas podejrzenie.

Program udostępnia 2 moduły/tryby działania. Pierwszy przeznaczony jest na sen typowo nocny, a drugi na drzemkę. Pierwszy umożliwia włączenie odtwarzania od 15 minut do 12 godzin, drugi - od 10 do 20 minut. Domyślne ustawienia to 1 godzina / 20 minut. Producent sugeruje, aby używać aplikacji codziennie przez tydzień. Ważne, aby wejść w pewien nawyk. Oczywiście, rekomendowane jest słuchanie poprzez słuchawki. Twierdzi też, że za każdym razem mamy słyszeć inny zestaw dźwięków, aczkolwiek nasze doświadczenie było inne (przynajmniej pierwsza godzina w module snu była za każdym razem bardzo podobna i przewidywalna).

Obsługa Pzizz jest bardzo prosta. Wystarczy włączyć odtwarzanie po przejściu do właściwego interfejsu i poczekać 5 sekund na wygenerowanie sesji. Dostępne są jednak opcje. Otrzymuje się je po wysunięciu szuflady nawigacyjnej z prawej strony ekranu. Można np. ustawić inny poziomy głośności dla muzyki i inny dla głosu. Zapis ustawień w ramach ulubionych to kwestia tapnięcia w ikonę serca w interfejsie odtwarzania.

Podsumujmy. Pzizz to na pewno wyjątkowa aplikacja. Jedyna w swoim rodzaju. Jeżeli macie problemy z zasypianiem, to chyba warto przetestować przez te kilka dni. "Chyba" - bo akurat osobiście nie odczuliśmy jej szeroko reklamowanej skuteczności.

Uwaga!
Program waży ok. 140 MB

Wymagania!
Android 4.0 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
Pzizz



Pzizz dla Android
2018-11-24

Ilość pobrań: 6 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Pzizz