w
googluj

Pocket


ico
Pocket to idealny przykład aplikacji dostosowanej do chcącego czytać, ale prowadzącego mobilny tryb życia, człowieka XXI wieku. Najkrócej mówiąc, jest to czytnik i zakładka dla materiałów, jakie spodobały nam się w czasie przeglądania internetu. Pocket ściąga i zapisuje w pamięci urządzenia wskazaną treść, byśmy potem w offline mogli ją czytać czy oglądać. (Niniejszy opis dotyczył będzie aplikacji wydanej na urządzenia przenośne z systemem Android).

Tym "materiałem" może być dowolny artykuł: post z bloga o wędkowaniu, news ze strony o drużynie piłkarskiej, poważny esej o sytuacji politycznej w Hiszpanii w XVII wieku czy cokolwiek innego, co tylko jest tekstem - nie ma żadnych ograniczeń; może to być też ciekawa grafika, która nas zainspirowała do jakiejś twórczej pracy, a nawet link do filmu. Jednak zdecydowanie największą zaletą Pocketa są jego zróżnicowane możliwości związane z czytaniem tekstu oraz perfekcyjna synchronizacja z Pocketem desktopowym.

Opiszę przykładowy sposób na korzystanie z tej aplikacji. Gdy przypadł nam do gustu jakiś tekst, wówczas wybieramy w opcjach przeglądarki udostępnianie, a następnie z listy wybieramy Pocketa. Jednak twórcy pomyśleli o jak najprzyjemniejszej współpracy z aplikacją i dlatego ikona podpisana została "Add to Pocket" (tym samym znajduje się na samej górze listy). I już! Dodany artykuł zostanie zapisany.

Aby czerpać z Pocketa największą możliwą korzyść, warto zainstalować rozszerzenie do przeglądarki desktopowej, dzięki czemu Pocket zapisze materiał, który nam się spodobał, za jednym kliknięciem. Dostępne są rozszerzenia m.in. dla Chrome czy Firefox. (W dodatku poprzez Chrome Store możemy mieć Pocketa w wersji desktopowej jako oddzielną aplikację w Windowsie!). Wszystkie artykuły są zapisywane w urządzeniu, ale też - co nie powinno być zaskoczeniem w wypadku synchronizacji między urządzeniami - na naszym koncie w chmurze Pocketa i dlatego musimy je utworzyć na samym początku.

Gdy chcemy, możemy oznaczyć artykuł jako ulubiony i go zarchiwizować - niestety, będziemy musieli wrócić do trybu online, aby go przeczytać, ale to chyba jedyna niedogodność aplikacji, która ma mnóstwo wielkich zalet. Oto kolejna: w opcjach androidowego Pocketa możemy ustawić, aby każdy artykuł zapisywany był jednocześnie w dwóch edycjach: zarówno w wersji standardowej, tzn. strony internetowej (Web View), jak i swojej domyślnej, bez warstwy prezentacyjnej, a jedynie z czystą treścią artykułu: tekstem i powiązanymi grafikami czy zdjęciami (Article View). Dzięki temu będziemy mieli pewność, że jeśli artykuł został źle zakodowany przez twórcę strony (przez co Pocket miał trudność w odpowiednim zinterpretowaniu tekstu i w rezultacie nie wyświetlił go), to przejście do drugiego trybu pozwoli cieszyć się pożądaną treścią.

Pod względem wizualnym Pocket prezentuje się wyśmienicie. Dopracowano go pod względem funkcjonalności chyba do perfekcji; można bowiem nawet przewijać artykuł przy pomocy klawiszy głośności. Z kolei w opcjach wyświetlania możemy zmienić wygląd ekranu i czytać na tle białym czy czarnym, możemy zmienić typ czcionki i jej rozmiar itd. A czy powiedziałem, że gromadzone materiały możemy oznaczać tagami i dzielić się nimi z innymi użytkownikami? Jeszcze wielu innych rzeczy nie powiedziałem, ale o nich warto przekonać się już samemu.

Uwaga!
Aplikacja wymaga utworzenia konta w swojej chmurze.

Ograniczenia!
Aby obejrzeć materiały dodane do archiwum lub do ulubionych, trzeba połączyć się z internetem.

Wymagania!
Android 2.2 i nowsze.

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Pocket



Pocket dla Android
2019-07-24
przejdź Pocket dla Windows

Ilość pobrań: 17 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Pocket