w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 245
Wszystkich postów: 900563
Wszystkich tematów: 126208

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11898
Istniejemy od: 5313 dni

Playbook 2.0.9


ico
Playbook to przewodnik po świecie tworzenia nowoczesnych aplikacji i gier dla systemu operacyjnego Android. Jest to program autorstwa Google Play. Znajdziemy w nim spis artykułów oraz filmów nt. nowości i najlepszych praktyk pochodzących tak od samego Google, jak i z różnych innych źródeł. Program nie zawiera kursów programowania ani tym podobnych materiałów. Choć na swoim celowniku ma oczywiście deweloperów, to jednak nie tylko. Treści są wszechstronne i obejmują kolejne aspekty cyklu wydawniczego: projektowanie, programowanie, testowanie, monetyzację, analizowanie. W efekcie program skierowano do wszystkich osób zaangażowanych w proces tworzenia aplikacji Android. Jego główną zaletą jest to, że pozwala spersonalizować wyświetlane treści.

Po pierwszym uruchomieniu podłączymy swoje konto Google (jeśli chcemy - dalszy opis z perspektywy "chcemy") i dostosujemy zawartość przewodnika do swoich potrzeb. W związku z tym zaznaczymy wszystkie te tematy, które nas interesują, a dostępne są (zachowano oryginalną pisownię): Analytics, Dating, Design, Development, Engagement & retention, Enterprise apps, Entertainment, Family & kids apps, Firebase, Games, Go Global, Growth, Launch, Marketing, Monetization, News apps, Shopping, Success Stories, TV apps, Testing, Wear apps. Wybór można w każdej chwili zmienić.

Ekran główny przedstawi nam potem rekomendowane materiały w formie listy. Poznamy typ (artykuł albo film), temat (np. Design) i źródło (np. TechCrunch) każdej treści. Otrzymane materiały możemy posortować wedle daty, typu, popularności bądź statusu. Najważniejsze: tapnięcie w daną treść nie otwiera jej w interfejsie, lecz przekierowuje do przeglądarki internetowej. Po przesunięciu palcem po danej treści w lewo, otrzymamy funkcje: 1) oznaczenia ukończenia - czyli przeczytano/obejrzano; treść zostanie usunięta z widoku; 2) udostępnienia; 3) zapisania - czyli dodania do ulubionych; 4) usunięcia - treść zostanie usunięta z widoku. Listę treści ukończonych oraz listę usuniętych możemy poznać po przejechaniu na sam dół ekranu.

Po otworzeniu szuflady nawigacyjnej dysponujemy opcjami: 1) My Playbook - to opisany przed momentem ekran główny z listą treści; z tego poziomu możliwa jest ponowna konfiguracja tematów; 2) Explore - to przeglądarka treści wedle głównych tematów: Develop, Launch, Engage, Grow, Earn; 3) Saved - to lista naszych ulubionych treści; 4) Notifications - to przełącznik powiadomień o nowych treściach; domyślnie jest włączony. Ponadto jest m.in. odnośnik do interfejsu aplikacji mobilnej Google Play Console, czyli oficjalnej konsoli programisty Google Play.

Podsumowując, Playbook to zbiór najnowszych i rekomendowanych przez Google różnego rodzaju informacji nt. Androida, skierowany do wszystkich osób zaangażowanych w realizacje aplikacji dla tego systemu. Treści możemy spersonalizować i dostosować do własnej roli w projektach. Ulubione zapiszemy na później, a o nowościach będziemy powiadamiani. Wszystkie materiały są oczywiście w języku angielskim. Obsługa programu jest banalna.

Wymagania!
Android 5.0 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
PlaybookPlaybook dla Android
2017-07-28

Ilość pobrań: 0 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Playbook