w
googluj
pl

PetBondCare 1.6.8


ico
PetBondCare to mobilna aplikacja społecznościowa przeznaczona dla miłośników psów. Wydano ją na urządzenia z systemem operacyjnym Android, a jeden z jej użytkowników określił ją nawet mianem "Facebooka dla zwierząt". Rzeczywiście: PetBondCare daje możliwość utworzenia profilu właściciela czworonoga i jego pupilka oraz publikowanie postów ze zdjęciami psa na osi czasu, która jest ogólnodostępna. Nie jest to jednak główny walor programu. Największa zaleta PetBondCare to wszechstronność, której opcje społecznościowe - tworzenie kręgu znajomych, pisanie wiadomości do poszczególnych użytkowników, "lajkowanie" i postowanie (w tym predefiniowanych wiadomości, np. nt. nauki psa) - to tylko część zabawy.

Poniższe funkcje mogą nam bardziej przypaść do gustu:
• rejestrowanie aktywności fizycznej - program posłuży do śledzenia trasy spaceru, biegu lub jazdy na rowerze z psem. Przed przejściem do właściwej funkcji będziemy musieli włączyć czujnik GPS w urządzeniu. Interfejs rejestracji jest bardzo prosty. Składa się na niego: informacja o dystansie, informacja o czasie, przycisk funkcji START (który zmieni się potem w przycisk funkcji wstrzymania rejestracji), przycisk funkcji STOP. Na koniec otrzymamy podsumowanie dystansu/czasu oraz opcję wpisania notatki. Rzecz jasna, nie zabrakło możliwości bezpośredniego udostępnienia postu w Google+ i na Facebooku,
• ostrzeżenie znajomych przed niebezpiecznym psem w okolicy albo prośba o pomoc, jeżeli nas pies się zgubił bądź uciekł - w specjalnym formularzu otrzymamy możliwość wpisania wiadomości oraz dodania fotografii. Będziemy mogli również oznaczyć miejsce zguby na mapie punktów POI; oznaczenie takie będzie widoczne przez 3 dni. Jak powyżej, aby skorzystać z funkcji trzeba najpierw włączyć czujnik GPS. Co do map z punktami użyteczności publicznej (czyli POI właśnie), można przefiltrować kategorie i wyświetlić tylko wskazane. Wszystkie możliwe (i domyślnie wyświetlane) to: sklepy, gabinety weterynaryjne, hotele dla psów, restauracje przyjazne psom, schroniska, szkoły i trenerzy, parki, alarmy użytkowników. Producent podaje, że tego typu punktów POI jest na jego mapie aż 15 tysięcy! (Uściślając: punkty są naniesione na Mapę Google). Dostęp do mapy można mieć w każdej chwili - stosowna opcja ("Miejsca") czeka na nas w szufladzie nawigacyjnej.

Po pierwszym uruchomieniu aplikacji, trzeba się zarejestrować. Są 3 sposoby: adres e-mail, Facebook albo Google+. Następnie wypełnimy formularz nt. nas samych oraz naszego psa. W sekcji "ludzkiej" wpiszemy: imię, nazwisko, adres, ewentualnie dodatkowy opis. W sekcji "psiej" wpiszemy z kolei: imię, rasę, datę urodzenia, płeć, a do tego ocenimy stopień aktywności psa (od 1 do ponad 7 godzin tygodniowo), ile razy chcielibyśmy uczyć psa (od 1 do ponad 7 razy na tydzień), ile czasu chcielibyśmy się bawić z psem (od 1 do ponad 7 godzin tygodniowo), a także odpowiemy na pytanie, jak często nasz pies wymaga kontaktu z weterynarzem (od: raz na 2 lata, do: częściej niż 2 razy w miesiącu). Opcjonalne jest wczytanie zdjęcia właściciela psa i samego psa. Pierwsza uwaga: szokować może prośba o podanie adresu zamieszkania, ale bez obaw - wymagane pola to: nasze imię i nazwisko oraz imię i rasa psa. Druga uwaga: po wypełnieniu formularza i zapisaniu go, może się nic nie wydarzyć; w takim razie pomocny może się okazać powrót do ekranu startowego i logowanie przy użyciu podanych danych, a nie rejestracja, i ponowne wypełnienie formularza profilu, przynajmniej cząstkowe.

Podsumowując: program jest rozbudowany, ale jest toporny w obsłudze i można mieć problemy z rejestracją (o czym świadczy nie tylko nasze własne doświadczenie, ale też komentarze użytkowników w Google Play). Co innego jest jednak gorsze: w aplikacji jest opcja dodawania predefiniowanych postów np. o tym, że nasz pies... napił się wody. Jakby nie było ważniejszych rzeczy do robienia, niż informowanie całego świata o tym, że zwierzę napiło się wody! Nie wspomnieliśmy o tym powyżej, bo nie trzeba z takich dziwacznych rozwiązań korzystać. Choć dzieci mogą być początkowo zadowolone, zwłaszcza gdy właśnie dostały psa, to jednak pomysł uznajmy za głupi - chyba najgłupszy w historii funkcji społecznościowych. Pod innymi względami aplikacja może nam się jednak spodobać. Warto ją przetestować choćby dla miejsc POI.

Ograniczenia!
Rejestracja poprzez adres e-mail, Facebooka albo Google+ jest wymagana. Aplikacja wyświetla reklamy, gdy jesteśmy połączeni z internetem. Włączenie czujnika GPS jest wymagane np. przy rejestrowaniu spaceru z psem.

Wymagania!
Android 4.0 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
PetBondCare



PetBondCare dla Android
2018-06-23

Ilość pobrań: 4 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
PetBondCare