w
googluj
pl

Oszczędzacz baterii 6.16


ico
Jest mnóstwo aplikacji, które mają za zadanie oszczędzić energię baterii naszego smartfona czy tabletu z systemem operacyjnym Android. Jeżeli jesteś zdesperowany to instalujesz wszystkie tego typu programy, jak leci. To błąd, bo nie ma "magicznych" sposobów na przedłużenie życia baterii. Tylko rozsądne używanie urządzenia powoduje, że nie zużywa ono energii niepotrzebnie. I właśnie o to ostatnie chodzi: o likwidację wszystkiego, co pobiera energię niepotrzebnie. W tym względzie jedną z najpopularniejszych aplikacji w świecie mobilnym jest Oszczędzacz energii.

Jest to program autorstwa KS Mobile. Firma ta wydała również dwie inne aplikacje, które być może używasz: Clean Master oraz CM Security (gwoli ścisłości: w Google Play nazwa producenta występuje w dwóch odmianach). Jeśli aplikacje te znasz, to spodziewać się możesz podobnego projektu graficznego i wykonania.

Interfejs podzielono na 4 części. W pierwszej mamy możliwość optymalizacji baterii. Po tapnięciu w duże zielone koło nastąpi diagnozowanie, a po chwili otrzymamy bilans aplikacji, które "zżerają baterię". Prócz tego możemy otrzymać możemy inne porady. Aby zachęcić nas do optymalizacji (czyli zabicia procesów aplikacji w tle lub zmiany ustawień systemu), pokazano, ile godzin i minut zyskamy po zatwierdzeniu operacji.

Na chwilę pominiemy zakładkę drugą. Trzecia związana jest z trybami oszczędzania energii. To już praca, która może być przez nas bardzo spersonalizowana, choć są dostępne na starcie tryby predefiniowane przez autorów. Niemniej mamy tu szansę ustawienia jasności, limitu czasu wyświetlania, aktywności wi-fi, bluetooth, automatycznej synchronizacji, wibracji itp. i zawrzeć je w podpisanym trybie. Wybrać też możemy harmonogramy, które będą przełączać tryby (np. od 9:00 do 17:00 działa tryb cichy; super, nie?).

To oszczędzanie energii związane jest więc z doborem odpowiednich parametrów profilów. Niemniej aplikacja ma asa w rękawie (albo to tylko zwykła płotka w stawie...): jeżeli będziemy ładować energię baterii, wtedy program umożliwi "Unikatowe 3 etapy ładowania"; to właśnie druga zakładka interfejsu. Oznacza to, że proces ładowania podzielony jest na części, a są to kolejno: "Szybkość" - szybkie pierwsze ładowanie do poziomu 80% naładowania, "Ciągłe" - potem prąd elektryczny jest obniżany w celu pełnego naładowania, "Powolne" - to utrzymanie powolnego ładowania, które ma wydłużać żywotność baterii. Na ile sprawdza się to w rzeczywistości i czy nie jest to iluzjonistyczny trik - już sam musisz się o tym przekonać.

Ostatnia, czwarta zakładka pokazuje stopień zużycia energii przez poszczególne aplikacje.

Podsumowując, Oszczędzacz energii to świetne narzędzie, którym warto się zainteresować choćby z powodu możliwości tworzenia profilów i harmonogramów. Program posiada też robiące wrażenie widżety i umożliwia badanie stanu energii z poziomu panelu powiadomień Androida.

Ograniczenia!
Nie jest to prawdziwe ograniczenie, ale funkcje aplikacji można rozszerzyć przez instalację Clean Mastera.

Wymagania!
Android 2.1 i nowsze

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.1 (8 głosów)

Strefa Download programu
Oszczędzacz bateriiOszczędzacz baterii dla Android
2017-09-14

Ilość pobrań: 1190 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 8

Komentarze (0)
Oszczędzacz baterii