w
googluj

Nomie 1.5.2


ico
Nomie oferuje najprostszy możliwy sposób śledzenia dobrych i złych mikro-wydarzeń w naszym życiu. Jest to aplikacja wydana dla urządzeń mobilnych z Androidem (wersja omawiana) oraz iOS, która umożliwia np. śledzenie poziomu nawodnienia organizmu poprzez pomiar liczby wypitych szklanek wody. Wypicie szklanki wody wprowadzimy do tego dziennika zaledwie jednym tapnięciem. Program od razu, na ekranie głównym, wyświetli liczbę wszystkich takich szklanek w ciągu dnia. Aplikacja umożliwia również np. śledzenie średniego poziomu nastroju, samopoczucia czy humoru. To z kolei wprowadzać będziemy tapnięciem w ikonę, a następnie ustalając wartość suwakiem w skali 0-10. Wyświetlona zostanie potem uśredniona ocena w ujęciu dziennym. Nomie udostępnia jeszcze jedną metodą notowania, a polegającą na wpisywaniu konkretnej wartości liczbowej (oczywiście, po wcześniejszym zaledwie jednym tapnięciu w odpowiednią ikonę). Ten typ może się przydać np. do śledzenia poziomu naszej wagi - lub też ogólnej liczby wykonanych pompek w ciągu dnia, ponieważ wyświetlana wartość dzienna może być tutaj sumą. Nomie więc naprawdę udostępnia 3 najprostsze sposoby prowadzenia dziennika aktywności: tapnięcie, tapnięcie i ustalenie wartości suwakiem, tapnięcie i wpisanie wartości.

Czy aplikacja pochwalić się może zaletami również w innych aspektach swojego działania? Zdecydowanie tak:
• po pierwsze i najważniejsze, użytkownik może śledzić dowolną rzecz. Powtórzmy, że powyżej były tylko przykłady. Program "ogranicza" nas tylko do tego, abyśmy korzystali z jednej z 3 metod notowania. Po jej wybraniu, konfiguracja aktywności do śledzenia polega na wpisaniu nazwy, wybraniu ikony oraz koloru spośród dostępnych, a także stopnia pozytywności aktywności (od bardzo negatywnej do bardzo pozytywnej). W wypadku śledzenia wartości liczbowej, możemy podać jej podstawę, tzn. może to być w rezultacie czas w minutach, pieniądz w euro, dystans w kilometrach, temperatura w stopniach Celsjusza, waga w kilogramach czy objętość w litrach itd. Domyślnie obliczana jest suma dla tego typu wpisów, ale wybrać można uśrednianie. Natomiast jeśli chodzi o śledzenie aktywności przy użyciu suwaka, to do tego wszystkiego, co już wymieniliśmy, użytkownik może określić zakres (1-5, 30-250; dowolny),
• po drugie, można skorzystać z gotowych aktywności. Wymagane jest połączenie z internetem, aby móc je przeglądać i włączyć u siebie,
• po trzecie, program wyposażono w historię wszystkich wpisów, a także ich statystyki dzienne i miesięczne,
• po czwarte, możliwe jest wpisywanie dowolnych notatek. Nomie działać więc może również jako tradycyjny pamiętnik,
• po piąte, do korzystania z aplikacji nie trzeba zakładać żadnego internetowego konta. Opcjonalne jest, co najwyżej, zalogowanie się do swojego konta w chmurze Dropboxa, aby móc synchronizować dane i odzyskać je na wypadek np. utraty telefonu. Dostępny jest również eksport wszystkich danych do pliku CSV.

Czy Nomie ma jakieś wady? Tak, ale jest ich mało. Największa bolączka to brak możliwości zablokowania dostępu do interfejsu (pamiętnik bez hasła?). Poza tym razić może toporność działania - Nomie wygląda jak aplikacja z iOS i tak się zachowuje, choć ogólnie wykonanie jest dobre (są 2 motywy graficzne). Ponadto niektóre z proponowanych przez nią ikon są dziwne, by nie powiedzieć, że dziwaczne (nie będziemy wchodzić w szczegóły, bo przecież można ich nie wybierać).

Ograniczenia!
Połączenie z internetem jest wymagane, aby mieć dostęp do sklepu z gotowymi aktywnościami

Wymagania!
Android 4.0 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Nomie



Nomie dla Android
2018-06-23

Ilość pobrań: 4 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Nomie