w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 164
Wszystkich postów: 900110
Wszystkich tematów: 126088

l r
~byu: Gdyby działał jak stary axcrypt to OK. Klikam na plik z rozszerzeniem xxy i otwiera się okienko z pytaniem o hasło, wpisuję, odszyfrowany pl... arrow
~Tomasz77: Hej. Jak odzyskać hasło do konta innym sposobem niż standardowy? Przy pierwszym logowaniu nie podałem swojego konta e-mail, na które mógłby... arrow
Programów: 11808
Istniejemy od: 5257 dni

Feedmesh 1.3.6


ico
Feedmesh to agregator newsów dostępny dla urządzeń przenośnych z systemem operacyjnym Android oraz w internecie na Feedmesh.com. Dzięki niemu będziemy mogli czytać artykuły z ulubionych blogów i witryn internetowych, ale w sposób nietypowy. Zwykle otrzymujemy jedną długą listę newsów. Natomiast tutaj przedstawione są one w formie siatki. Mamy karty newsów ułożone w rzędach i kolumnach. Pojedyncze źródło zajmuje jeden rząd. Najnowsze newsy znajdują się po lewej stronie i przewijając horyzontalnie w prawo możemy poznać starsze informacje. Przewijając jednak w pionie, będziemy dysponować widokiem na treści z pozostałych źródeł. Do tego istnieje możliwość połączenia źródeł i wyświetlania kilku w jednym rzędzie. Tak więc choć domyślnie rzędy to źródła, możemy to zmienić i w ramach rzędów mieć tematy. A można jeszcze więcej: skonfigurować kategorie siatek w formie oddzielnych ekranów.

Po pierwszym uruchomieniu czytnika trzeba się zarejestrować. Dostępne sposoby to adres e-mail (hasło musi mieć co najmniej 6 znaków i zawierać cyfrę oraz wielką literę) i konto Google. Po przejściu do właściwego interfejsu mamy pustkę i należy oczywiście utworzyć listę źródeł. W tym celu aplikacja zaproponuje listę serwisów wedle ich popularności wśród użytkowników Feedmesh, a także wyszukiwarkę. W pierwszym wypadku propozycje to kolejno: Engadget, Lifehacker, Android Central, Gizmodo, Android Authority, The Verge, TechChrunch itd. Jednocześnie poznamy liczbę artykułów publikowanych przez dane źródło w kontekście tygodniowym. W drugim wypadku możemy wpisać słowo kluczowe lub adres URL albo skorzystać z gotowych 24 tagów źródeł. Czy da się zaimportować kanały RSS z innego czytnika? Tak, ale trzeba się udać do witryny aplikacji; sama aplikacja takiej funkcji nie posiada. Webowy Feedmesh daje możliwość wczytania standardowego pliku OPML, zatem należy go utworzyć w dotychczas używanym czytniku.

Po wybraniu danego artykułu do czytania w pełnej krasie, możemy dodać go do ulubionych, udostępnić lub przejść do strony w przeglądarce internetowej. Co jest pewnym zaskoczeniem, nie ma opcji umożliwiającej personalizację tła interfejsu, a jest jasne. Z poziomu menu ekranu głównego dysponujemy opcjami przejścia do: 1) ustawień globalnych, 2) zarządzania źródłami, 3) zapisanych artykułów oraz 4) ostatnio czytanych. Program umożliwia automatyczne pobieranie pełnych tekstów artykułów oraz może oznaczać artykuły już przeczytane. Domyślnie jednak zachowania te są wyłączone. Da się określić rozmiar karty wiadomości na ekranie głównym (4 wielkości) i wyłączyć wyświetlanie obrazków. Pod względem czytania artykułu mamy m.in. opcję wyboru rozmiaru czcionki (3 wielkości). W planach dewelopera jest funkcjonalność dostępu do artykułów w trybie offline, ciemny motyw graficzny oraz wersja dla iOS.

Jeśli chodzi o nasze wrażenia, to szczerze mówiąc interfejs siatki uznajemy za przekombinowany. Po prostu nie lubimy horyzontalnego przewijania. Jest mało intuicyjny. Cecha mająca pozytywnie wyróżnić ten czytnik jest więc jednak, przynajmniej dla nas, jego największą wadą. Brakuje nam też opcji dodawania newsów do ulubionych wprost z ekranu głównego, np. poprzez przytrzymanie karty.

Uwaga!
Aplikacja internetowa dostępna jest pod adresem https://feedmesh.com

Ograniczenia!
Założenie konta poprzez adres e-mail albo dane z konta Google jest konieczne

Wymagania!
Android 4.1 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
FeedmeshFeedmesh dla Android
2017-05-17

Ilość pobrań: 0 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Feedmesh