w
googluj

EverythingMe 4.313.16569


ico
"Wyobraź sobie telefon, który udostępnia to, co potrzebujesz - właśnie wtedy, gdy tego potrzebujesz". Tak reklamowany przez swoich producentów (albo speców od marketingu) jest EverythingMe. A jest to launcher wydany na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym Android. Program ma np. przewidywać aplikacje, jakie chcemy uruchomić. W odróżnieniu od innych launcherów, nie skupia się on na szczegółowej i drobiazgowej personalizacji ekranów pulpitu czy szuflady z aplikacjami, ale przede wszystkim skupia się na automatyzacji. Automatyzacja ta zaś powiązana ma być z miejscami, w których przebywamy, czy porami dnia.

Po uruchomieniu launchera nastąpi jego automatyczna konfiguracja. Z tych pierwszych chwil z EverythingMe dowiemy się, że launcher sam kategoryzuje nasze aplikacje (w tym przyszłe), a kategorie te udostępnia na pulpicie w formie folderów. Nad tymi folderami (zwanymi "Smart Folders"), a jednocześnie na samej górze interfejsu ekranu głównego naszego pulpitu Androida, znajduje się pole wyszukiwarki ("Personal Search"), które oznaczone jest poleceniem "Find..." oraz ikoną lupy. Poniżej folderów mamy natomiast pasek przewidywania ("Prediction Bar"), którego imponująco brzmiącą funkcję opisaliśmy już częściowo na wstępie. Producent podkreśla, że zawartość tej przestrzeni - a możemy w niej mieć nie tylko aplikacje, ale też i najczęściej używane kontakty z książki telefonicznej - jest stale modyfikowana i czym częściej jest używana, tym lepsze ma dawać rezultaty.

Jak to wszystko wypada w praktyce? Pasek przewidywania, gdy go nie dotykamy, zostaje zmieniony na aktualny czas. Największe jednak praktyczne wrażenie zrobiły na nas foldery aplikacji. Po tapnięciu w folder automatycznie zorganizowanych przez EverythingMe aplikacji zostajemy bowiem błyskawicznie przeniesieni do nowego ekranu, w którym mamy te nasze aplikacje na tle tapety dostarczonej z launcherem i związanej z tematyką folderu. Launcher dostarcza nam przy tym propozycje aplikacji do zainstalowania (z bezpośrednimi linkami do Google Play). Mamy możliwość usunięcia ikon tych aplikacji, jak i kompletnego spersonalizowania folderu, a więc aplikacji i ich rozmieszczenia, wyświetlanej tapety, jak i nazwy folderu (można też oczywiście usunąć foldery i je samemu utworzyć). Trzeba przyznać, że przejście z pulpitu do tych folderów jest szybsze, niż można by się początkowo spodziewać.

Jeśli chodzi o dostępne opcje typowo launcherowe, to można zmienić tapetę, wybrać liczbę ekranów pulpitu (1, 3, 5, 7), ukryć pasek przewidywania czy wyczyścić historię wyszukiwarki. Jest ich więc bardzo, bardzo mało. W wypadku EverythingMe liczą się jednak przede wszystkim innowacje, których wspólnym mianownikiem jest udogodnienie. Wyszukiwarka jest świetna - przy wpisywaniu od razu udostępnia ostatnio podawane frazy, a wyszukuje aplikacje czy kontakty błyskawicznie, jeśli nie natychmiastowo. Z kolei pomysł na pokazywanie zawartości folderów w oddzielnych ekranach, choć prosty, to jest ciekawy. Jeśli mamy Mapy Google, to przy otworzeniu folderu domyślnie nazwanego Around Me zobaczymy okienko Map z widokiem na naszą lokalizację - bez jakiegokolwiek wybierania czegokolwiek. (Dokładność zależy jednak od czynników takich, jak włączony czujnik GPS). A jest jeszcze ta frapująca funkcja dostosowywania się launchera do naszego sposobu korzystania z urządzenia!...

Warto więc przetestować EverythingMe, jeśli szukamy powiewu świeżego powietrza i gdy nie chcemy korzystać z doskonałych, ekstremalnie rozbudowanych, ale klasycznych launcherów, takich jak Apex czy Nova.

Wymagania!
Android 4.0 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.7 (3 głosów)

Strefa Download programu
EverythingMe



EverythingMe dla Android
2018-02-09

Ilość pobrań: 90 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
EverythingMe