w
googluj
pl

Enpass 5.6.9


ico
Enpass to wieloplatformowy sejf na hasła i inne ważne dane osobiste, takie jak numery kart płatniczych czy notatki. Dostępny jest na urządzenia mobilne z Androidem (wersja omawiana), iOS, Windows Phone, a nawet BlackBerry, jak i na komputery stacjonarne z systemami Windows, Mac, Linux; do tego jest wersja dla Chromebooków. Lista robi wielkie wrażenie, a wielkie wrażenie robi również to, co ten program oferuje.

Zacznijmy od fundamentów. Aplikacja zabezpiecza nasze dane z użyciem SQLCipher - open-source'owej metody szyfrowania w standardzie AES-256. Wszystkie mechanizmy ochrony danych są wykonywane lokalnie (offline) na urządzeniu mobilnym. Dalej. Program udostępnia możliwość przeglądania internetu w ramach własnego interfejsu, co daje nam jednocześnie funkcję automatycznego uzupełniania formularzy. (Uściślijmy jednak, że z tego uzupełniania można korzystać również w przeglądarce zewnętrznej, np. Google Chrome). Oznacza to, że gdy wejdziemy na stronę, wystarczy wybrać dane do wklejenia z wyskakującego okienka. Wbudowana przeglądarka pozwala na obsługę wielu kart, a oprócz opcji uzupełniania formularzy, daje także funkcję wygenerowania ekstremalnie silnego hasła. Choć nie daje opcji tworzenia listy ulubionych witryn, to z poziomu poszczególnych elementów sejfu, czyli haseł itd., można przejść do konkretnej witryny, w której mamy swoje konto, i mieć formularz logowania od razu wypełniony (trzeba go będzie tylko zatwierdzić).

Wspomniany przed chwilą generator umożliwia tworzenie 2 rodzajów haseł: bazujących na przypadkowych znakach albo na przypadkowych (angielskich) słowach. Długość hasła bazującego na znakach może wynosić od 4 do 50 znaków, a bazującego na słowach - od 2 do 10 słów. Jest także możliwość określenia czy w haśle mogą występować wielkie litery i cyfry. Wygenerowane hasło można skopiować do schowka. Fajnie, że potem, domyślnie po 30 sekundach (są też inne opcje), program automatycznie wyczyści jego zawartość. Co do elementów możliwych do umieszczenia w sejfie, to mogą one należeć do następujących predefiniowanych kategorii: login, karta kredytowa, finanse, komputer, licencja, hasło, bezpieczne notatki, podróże, różne. W poszczególnych formularzach jest mnóstwo pól, dzięki czemu każdy element będzie - jeśli tego chcemy - nawet bardzo precyzyjnie opisany. Przykładowo, formularz karty to aż kilkanaście pól, w tym takie, jak: do kiedy obowiązuje?, jaki jest limit wypłat?, jaki jest PIN? Skonfigurowane elementy można dodawać do ulubionych i mieć do nich łatwiejszy dostęp.

Sam początek korzystania z aplikacji jest taki sam, jak w innych tego typu. Zaczynamy bowiem od utworzenia hasła głównego, które będzie przez nas wykorzystywane do otwierania sejfu. Trzeba je koniecznie, absolutnie koniecznie zapamiętać, w innym wypadku sejfu już nigdy nie otworzymy. W następnym kroku, który jest już tylko opcjonalny i do wymienionych funkcji można powrócić później: 1) aktywujemy synchronizację sejfu z Dyskiem Google (choć są też inne chmury do wyboru: iCloud, Dropbox, Box, OneDrive; również dowolny katalog w pamięci urządzenia); 2) włączymy tryb testowania sejfu na przykładowych danych (można je potem spokojnie usunąć). Już na tym etapie, jeżeli przy włączonym ekranie nic nie będziemy robić przez kilka chwil (domyślnie: przez minutę, ale to też można zmienić), nastąpi zablokowanie interfejsu, a więc i dostępu do sejfu - i będziemy musieli wpisać nasze hasło główne. (Pomyślano też o blokadzie wykonywania zrzutów ekranowych i dlatego nie możemy Wam pokazać merytorycznych screenów z naszego testu).

Program jest profesjonalnie wykonany i zasługuje na pochwały, więc nie powinno zdziwić, że wersja dla Androida jest jednak wersją ograniczoną. Różnica między darmową a płatną polega wyłącznie na tym, że w tej pierwszej możemy przechowywać maksymalnie 20 elementów. Niektórym użytkownikom może to wystarczyć, innym już nie. Dobra wiadomość jest jednak taka, że desktopowe wersje Enpass są całkowicie bezpłatne.

Uwaga!
Dostępna jest wersja tego programu dla systemu Windows

Ograniczenia!
Wersja darmowa pozwala na przechowywanie w sejfie do 20 elementów, zaś usunięcie tej blokady - wersja Pro - kosztuje 46,65 zł

Wymagania!
Android 4.0 i nowsze

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (4 głosów)

Strefa Download programu
Enpass



Enpass dla Android
2018-08-17
przejdź Enpass dla Windows

Ilość pobrań: 19 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Enpass