w
googluj
pl

EasyEyes 2.2.8


ico
EasyEyes to jedna z tych aplikacji mobilnych dla systemu Android, które musicie koniecznie przetestować, jeżeli korzystacie z urządzenia wieczorem, w nocy lub o brzasku. Służy do przyciemniania ekranu, ale czyni to w ten sposób, że redukuje temperaturę barwy niebieskiej, zaś wzmacnia barwę czerwoną. Niebieskie światło emitowane w nocy przez ekran (w ogóle: monitory wszelkiego typu) sprawia, że mamy problemy z zaśnięciem, ponieważ ludzkie oko interpretuje niebieski jako światło dzienne. Czerwone światło z kolei interpretowane jest jako sygnał powiązany ze snem. Widzimy to doskonale w naturze: niebieskie niebo za dnia, z rana i pod wieczór - czerwony wschód/zachód słońca. Pod względem chemicznym chodzi o stopień uwalniania się w organizmie hormonu o nazwie melatonina, ale sprawdźmy już potencjał samej aplikacji, bo po to w końcu tu jesteście.

Program oferuje możliwość zarządzania profilami filtrów, ale tylko w wersji płatnej. Nie oznacza to, że omawiana wersja darmowa jakoś wiele przez ten brak traci na jakości. Powiemy wręcz, cytując jednego z jej użytkowników z Google Play: "Doskonała... nawet w wersji darmowej". Istotnie. Wciąż bowiem do dyspozycji mamy dość potężny arsenał ustawień - jak na aplikację-filtr, jest jedną z bardziej zaawansowanych:
• zwykłe tapnięcie w interfejsie głównym włącza filtr. Jednocześnie w systemowym panelu powiadomień otrzymamy suwak, który oprócz opcji wyłączenia filtru (oczywiście, można to też zrobić ponownym stuknięciem na ekranie startowym programu), zapewnia wspaniałą możliwość sterowania stopniem aktualnego przyciemnienia. Domyślna wartość to 40%, a odpowiednimi tapnięciami przesuwa się ją co 10%. Chyba jedyny minus z perspektywy użyteczności to brak widżetu 1x1, którym by się szybko włączało/wyłączało filtr z poziomu pulpitu. Fakt - widżetu nie ma, ale są za to skróty i to w 4 wariantach graficznych. Tak więc ON/OFF z pulpitu będzie działać, ale pamiętajmy tylko, by szukać ich w menu skrótów, a nie widżetów,
• po przejściu do ustawień globalnych otrzymamy możliwość precyzyjnego określenia wyjściowych poziomów samego filtru ocieplającego (od 6500 do 2700K, zmiana co 100 - duża wartość to światło dzienne), a oddzielnie jasności (0-100%, co 1). Wspomnijmy jeszcze o dostępności funkcji ustawiającej systemową jasność na najniższą zaraz po włączeniu filtra EasyEyes (pierwotny poziom zostanie automatycznie przywrócony po wyłączeniu filtra),
• oprócz ręcznego sterowania filtrem, mamy też i automat. Otóż po ustaleniu czasu włączenia i czasu wyłączenia, dajmy na to: 21:00-5:30, filtr będzie pracował sam!

"Pomógł mi nieraz usnąć", "Idealna dla nocnych marków", "W 100% spełnia oczekiwania" - program jest na serio super! Jeżeli nie jesteście zadowoleni z działania innych filtrów dla Androida, bo np. oferują za mało opcji, warto wówczas rzucić okiem na EasyEyes.

PS. Może się zdarzyć, że nie będzie się dało zainstalować jakiejś aplikacji w formie pliku APK (czyli nie bezpośrednio z Google Play itp.) - jest to typowa bolączka nie tylko tego, ale wielu podobnych narzędzi. Nie wchodząc w szczegóły techniczne: na czas instalacji, filtr trzeba wyłączyć.

Ograniczenia!
Aplikacja wyświetla reklamy (w tym pełnoekranowe), gdy jesteśmy połączeni z internetem. Wersja Pro kosztuje 9,31 zł i usuwa reklamy oraz udostępnia m.in. funkcję zarządzania profilami filtrów (czyli jeszcze większą automatyzację).

Wymagania!
Android 3.0 i nowsze

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie, ale nie wszystko zostało spolszczone; samo spolszczenie brzmi niekiedy mechanicznie

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
EasyEyes



EasyEyes dla Android
2018-06-23

Ilość pobrań: 12 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
EasyEyes