w
googluj
pl

Dochody vs Wydatki 2.08


ico
Dochody vs Wydatki to chyba najlepszy polski menedżer finansów dostępny dla urządzeń mobilnych z systemem operacyjnym Android. Oferuje szeroki wachlarz możliwości. Przykładowo, udostępnia mnóstwo sposobów przeglądania statystyk, daje metody zabezpieczenia bazy danych online i offline oraz oferuje 8 motywów kolorystycznych. Co na jego temat sądzą użytkownicy Google Play? "Korzystam już od 2014 i bardzo sobie cenię", "Prosta i funkcjonalna, używam od długiego czasu i idealnie się sprawdza", "Prosta i pomocna w domowych rozrachunkach", "Bardzo łatwa w obsłudze i niezmiernie przydatna", "Używam już 4 lata, polecam".

Ekran główny to najważniejsze statystyki oraz odnośniki do kluczowych funkcji. W wypadku statystyk mamy: 1) saldo ogólne oraz saldo z obecnego miesiąca; 2) wydatki poniesione dzisiaj oraz w obecnym miesiącu; 3) dochody* uzyskane dzisiaj oraz w obecnym miesiącu. Z kolei pod względem funkcji mamy: 1) w pasku górnym: przejście do edycji kont, przejście do ustawień globalnych; 2) wyświetlenie historii wydatków, wprowadzenie nowego wydatku; 3) wyświetlenie historii dochodów, wprowadzenie nowego dochodu; 4) wyświetlenie przyszłych wydatków; 5) wyświetlenie ustalonych limitów; 6) edycję kategorii transakcji; 7) dostęp do raportów; 8) utworzenie kopii zapasowej. Możliwość błyskawicznego wybrania odpowiadającej nam rzeczy to bez wątpienia jedna z największych zalet tego menedżera. Co zaś oznaczają enigmatyczne "limity"? To możliwość ustawienia kwot opłat za czynsz czy prąd, dzięki czemu łatwiej zaplanować domowy budżet.

W tego typu aplikacjach najczęściej korzystamy z formularza dodawania wydatku. Na co się tu pozwala? Można określić kolejno: 1) kwotę - automatycznie wyskakuje klawiatura numeryczna; 2) kategorię - domyślnie ustawione jest "Jedzenie", ale można wybrać inną z listy; 3) opis - domyślnie odzwierciedla nazwę wybranej kategorii (czyli, kontynuując przykład, "Jedzenie"), ale można to skasować; 4) osobę - wartość domyślna to "Ogólnie"; zaraz do osób przejdziemy; 5) konto - domyślnie przedstawiane jest pierwsze spośród aktywnych; o tym też za chwilę; 6) datę - domyślnie jest bieżąca, co można naturalnie zmienić; 7) zdjęcie - to wyłącznie opcja. Chcemy akurat skorzystać z kalkulatora? Obok pola kwoty znajduje się ikona, której tapnięcie przekieruje nas do zewnętrznej aplikacji kalkulatora. Należy pamiętać, że obliczona na zewnątrz kwota nie jest jednak kopiowana do menedżera. Jedyna różnica pomiędzy formularzem dodawania wydatku a dochodu to ta, że ten ostatni nie daje opcji wczytania zdjęcia. Można ustawić, że ekranem po uruchomieniu aplikacji będzie formularz wydatku, co jest super.

Rzućmy jeszcze okiem na pewne szczegóły. 1) Jeśli chodzi o edycję kont, to możliwe jest jedynie określenie nazw kont i zmiana ich stanów (aktywne albo nie). Szkoda, że nie można ustalić ich wartości początkowych ani określić kolejności wyświetlania. 2) Program pozwala przypisywać transakcje do osób, co brzmi cudownie, ale... Zacznijmy od tego, że edycja osób odbywa się tam, gdzie edycja kategorii. "Osoba" otrzymuje swoje imię oraz kolor, zatem funkcja ta nie różni się zbytnio od działania kategorii transakcji. Nie ma opcji synchronizacji bazy w czasie rzeczywistym pomiędzy urządzeniami lub czegoś podobnie wyrafinowanego. 3) Istnieje możliwość zablokowania dostępu do interfejsu na maksymalnie 4-numeryczne hasło. 4) W wypadku bazy danych można podłączyć konto z Dropboxa i automatycznie zapisywać kopię zapasową za każdym razem przy wyjściu z aplikacji. Da się nawet określić rodzaj połączenia z internetem (wi-fi albo transmisja komórkowa) zarówno w sytuacji uruchomienia menedżera, jak i wychodzenia z niego. Ponadto baza danych może być zapisana lokalnie (katalog "wydatki_db"). A jakby tego było mało, dany, szczegółowy raport - np. "Wydatki ogółem wg m-cy" lub "Dochody wg osób" - można z największą łatwością (bo z poziomu ekranu raportu) wyeksportować do pliku CSV.

* Aplikacja używa terminu "dochody", choć powinna używać terminu "przychody". Jak bowiem podaje PoradnikPrzedsiebiorcy.pl: "Przychód jest to łączna wartość sprzedaży dóbr, towarów i usług netto (czyli bez VAT) w danym okresie rozliczeniowym. Po odjęciu od przychodu kosztów jego uzyskania otrzymujemy dochód". Zatem: przychody - koszty = dochody. W aplikacji jest zaś: dochody - wydatki = saldo. Tak czy siak, w potocznym rozumieniu chodzi o to samo: przychód i dochód to po prostu zysk!

Ograniczenia!
Aplikacja wyświetla reklamy w trybie online, ale można je usunąć z widoku na 1 dzień, jeśli zobaczymy 30-sekundową reklamę wideo

Wymagania!
Android 4.0 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.7 (3 głosów)

Strefa Download programu
Dochody vs Wydatki



Dochody vs Wydatki dla Android
2018-03-18

Ilość pobrań: 56 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Dochody vs Wydatki