w
googluj

Curiosity Zależy od urządzenia


ico
Curiosity to aplikacja edukacyjna dostępna na urządzenia przenośne z Androidem (wersja omawiana) oraz iOS, a także w internecie na Curiosity.com. Daje ona prosty dostęp do świata ciekawostek z różnych dyscyplin wiedzy i w różnej formie. Publikuje dokładnie 5 artykułów dziennie. Można ją więc nazwać czytnikiem wiadomości. Dostępny zakres? Jest niezwykle szeroki. Wymienimy tylko nazwy początkowych tematów: Accidents, Addiction, Advertising, African-American Studies, Aging, Agriculture, Airplanes, Albert Einstein, Alcohol, Algebra, Allergies. (Przewijanie całej listy zajmuje nawet 10 sekund!). Program jest doskonale wykonany pod względem technicznym oraz bardzo przemyślany i wizualnie po prostu piękny.

Po pierwszym uruchomieniu trzeba się zarejestrować poprzez adres e-mail albo dane z Google, Facebooka lub Twittera. Przed przejściem do właściwego interfejsu można jeszcze włączyć powiadomienia push dotyczące nowości i określić godzinę ich otrzymywania (przy czym musi to być pełna godzina). W razie potrzeby, parametry tej opcji dostosujemy potem przechodząc do ustawień globalnych. (W ustawieniach można tak naprawdę jeszcze doprecyzować parametry alertów). Interfejs ma zakładki: 1) Daily - to codzienna dawka świeżych artykułów z możliwością przeskoczenia do przeszłych dat, a tym samym i starszych artykułów; 2) Discover - to opcja przeglądania artykułów wedle tematów; zawiera listę, której przykładowe tematy wymieniliśmy powyżej; 3) ostatnia sekcja oznaczona jest natomiast liczbą artykułów przez nas polubionych (o czym jeszcze zaraz), a w związku z tym umożliwia ich czytanie.

Zatrzymajmy się na zakładce Daily. Pojedynczy ekran to tutaj lista tytułów artykułów z danego dnia. Ekran startowy to zatem artykuły wydane dzisiaj. Tytuły przegląda się gestami w górę/dół. Gestami w prawo/lewo przechodzi się do sąsiednich dni. Dostępny jest kalendarz, dzięki czemu natychmiast przeskoczymy do jakiegoś odległego terminu. Tapnięcie w dany artykuł oznacza oczywiście przejście do jego czytania. Do czynienia mamy ze stosunkowo krótkimi i lekkostrawnymi tekstami. Każdy opatrzono tagami i odnośnikami do tekstów podobnych, w tym także powiązanych filmów opublikowanych w YouTube. Niewątpliwą zaletą ostatniej funkcji jest to, że nie każe nam się przenosić do klienta serwisu Google lub przeglądarki internetowej, lecz ogląda się dane wideo bezpośrednio w interfejsie Curiosity. Daną treść można polubić zarówno z poziomu ekranu głównego, jak i treści samego artykułu.

Program zainstalowano już ponad milion razy i ma bardzo wysoką średnią ocenę 4,7 - ale to tylko liczby. Co się o nim konkretnie sądzi w Google Play? To jest zawsze najważniejsze: "Znakomita aplikacja dostarczająca codziennie po 5 newsów o tematyce szeroko pojętej nauki. Ładny design, ciekawe i wiarygodne treści", "Pozwala przyjemnie spędzić czas w autobusie czy tramwaju i zawsze można się dowiedzieć czegoś niespodziewanego w zakresie interesujących nas tematów, wybór których jest bardzo duży", "Można dowiedzieć się czegoś mądrego zamiast oglądać głupie filmiki".

PS. Jeśli ktoś nie chce specjalnie instalować aplikacji, wersja WWW udostępnia adres kanału RSS owej dawki 5 artykułów dziennie.

Uwaga!
Aplikacja internetowa dostępna jest pod adresem https://curiosity.com

Ograniczenia!
Aplikacja wyświetla reklamy w trybie online. Założenie konta (metody: e-mail, Google, Facebook, Twitter) jest konieczne.

Wymagania!
Android 4.4 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Curiosity



Curiosity dla Android
2017-11-30

Ilość pobrań: 27 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Curiosity