w
googluj

ClockSync 1.2.6


ico
ClockSync to popularne narzędzie umożliwiające nam zsynchronizowanie zegara smartfona lub tabletu z systemem operacyjnym Android z zegarem atomowym z internetu przy użyciu NTP (ang. "Network Time Protocol") - protokołu komunikacyjnego pozwalającego na precyzyjną synchronizację czasu między komputerami (ciekawostka: to jeden z najstarszych wciąż używanych protokołów internetowych). Może się przydać, jeśli nasze urządzenie nie wspiera mechanizmu automatycznej synchronizacji o nazwie NITZ (z ang. "Network Identity and Time Zone") i w ogóle mamy kłopot z posiadaniem w telefonie aktualnego czasu.

Program oferuje 2 tryby działania. Pierwszy jest automatyczny, jednak wymaga posiadania dostępu do konta root. Zasady bezpieczeństwa Androida nie pozwalają bowiem aplikacjom użytkownika ustawiać czasu. Drugi przeciwnie - jest manualny i nie potrzebuje uprawnień administratora. Zacznijmy od tego ostatniego.

W trybie bez roota możemy:
• pobierać czas atomowy na żądanie i ręcznie synchronizować zegar - ale za pośrednictwem przyjaznego asystenta,
• otrzymywać powiadomienia, gdy opóźnienie bądź przyspieszenie lokalnego zegara wynosić będzie więcej niż ustawiony limit,
• dysponować precyzją synchronizacji wynoszącą 1-30 sekund - zadziwiająco małą, ale wynika to z tego, że Android nie pozwala ustawiać sekund; 1-sekundowa precyzja dostępna jest tylko w wypadku urządzeń, które resetują sekundy po zatwierdzeniu ustawienia, a dotyczy to większości modeli Samsunga oraz niektórych HTC.

W trybie roota możemy oczywiście więcej, czyli:
• dokonywać automatycznych synchronizacji po interwale określonym przez nas - domyślnie to 1 dzień, a inne opcje to m.in. 1 godzina, 1 tydzień,
• dysponować precyzją synchronizacji wynoszącą 1-20 ms - co ostatecznie uzależnione jest od stanu naszego połączenia z internetem oraz serwera NTP.

Aplikacja jest niezwykle dopracowana i choć prosta w obsłudze, to oferuje dużo opcji - wykrycia strefy czasowej użytkownika, synchronizacji po zrestartowaniu urządzenia, statystyk opóźnienia/przyspieszenia zegara systemowego w kontekście dziennym oraz sumę skorygowanego czasu, a nawet 3 motywy graficzne. Nie powinno to dziwić, zważywszy na fakt, że komentarze na jej temat w Google Play sięgają 2012 roku, a program działa nawet na Androidzie w wersji 1. Gdyby dopiero co wyszedł w dobie Androida 7, miałby może parę głównych przycisków i tyle. A tak - udostępnia nawet zestaw pytań i odpowiedzi (F.A.Q.) w języku angielskim, więc jeśli chcemy, to dowiemy się - co, gdzie, jak i po co. Przykładowo: dlaczego ten program do synchronizacji czasu nie wykorzystuje GPS-a?

Ograniczenia!
Tryb online jest wymagany do przeprowadzania synchronizacji. Root jest potrzebny do synchronizacji automatycznej.

Wymagania!
Android 1.5 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
ClockSyncClockSync dla Android
2017-03-12

Ilość pobrań: 4 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
ClockSync