w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 269
Wszystkich postów: 900563
Wszystkich tematów: 126208

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11898
Istniejemy od: 5313 dni

Binary Fun 7.8


ico
Binary Fun to gra matematyczna wydana dla systemu operacyjnego Android, w której użytkownik przekształca wartość wyświetloną w dziesiętnym systemie liczbowym na taką samą wartość, tyle że w systemie dwójkowym, czyli tytułowym binarnym.

Przykłady: dziesiętne 5 to binarne 101, 24 to 11000, 179 to 10110011. Jak widać, w systemie dwójkowym zapis polega na wykorzystywaniu cyfr 0 i 1. Kolejne aspekty są bardziej skomplikowane. Czytanie wartości zaczyna się od prawej strony: postępuje się od wartości 1, a każda kolejna jest mnożona przez 2. Z tego więc wynika, że binarne 1111 to w efekcie dziesiętne 8 + 4 + 2 + 1, czyli 15. Cyfra 0 w zapisie binarnym oznacza zaś, że wartości dla danej pozycji nie bierze się pod uwagę, przez co binarne 1000 to dziesiętne 8 + 0 + 0 + 0, czyli 8.

Gra w tej aplikacji nie polega jednak na jednorazowym wykonywaniu tego typu przeliczeń. Otrzymujemy bowiem do wypełnienia siatkę, której rozmiar uzależniony jest od wybranego poziomu trudności. Na poziomie łatwym mamy do czynienia z wymiarem 4x4. Jednocześnie rozwiązuje się 8 zadań. To 4 unikalne zadania w pionie, które przecinają się z 4 unikalnymi zadaniami w poziomie. Najbardziej znaczący bit w pionie jest u góry, z kolei najbardziej znaczący bit w poziomie znajduje się z lewej strony. Wskazanie danego bitu (przełączenie jego stanu z 0 na 1) przyczynia się do równoczesnego rozwiązywania zadania i z pionu, i poziomu. Na poziomie średnim dostępna jest siatka 6x6 i w konsekwencji 6 i 6, czyli 12 zadań, natomiast na trudnym to odpowiednio 8x8 i 16.

Domyślnie rozwiązywaniu zagadek towarzyszy licznik czasu. Możemy pobijać swoje rekordy. Dostępna jest tabela 3 najlepszych wyników dla każdego poziomu trudności. Oprócz tego, że można korzystać z różnych wariantów siatek, aplikacja udostępnia dodatkowy mechanizm utrudnienia zadań. Domyślnie, po poprawnym zaznaczeniu wszystkich bitów dla danej wartości dziesiętnej, zostaje ona oznaczona innym kolorem. Mamy więc pewność, że dany wiersz lub kolumna jest za nami i można zająć się kolejnymi bitami. Alternatywne zachowanie polega na wyłączeniu tego typu podpowiedzi. Jeśli chodzi o inne funkcje, można wyłączyć licznik czasu i grać relaksując się.

Koncepcja gry jest prosta. Wykonanie gry jest dobre. Jedyną poważniejszą wadą jest to, że jeśli nie mamy zainstalowanych Gier Google Play, to aplikacja często - np. po przejściu do nowej gry z poziomu menu - będzie nam przypominać o tym, że "wymaga" tej usługi Google.

Ograniczenia!
Opcjonalne jest korzystanie z usługi Gry Google Play w celu rywalizacji społecznościowej (trzeba ten program zainstalować). Aplikacja wyświetla reklamy (również pełnoekranowe) w trybie online, a ich usunięcie to koszt 2,99 zł.

Wymagania!
Android 4.2 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Binary FunBinary Fun dla Android
2017-08-12

Ilość pobrań: 0 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Binary Fun