w
googluj

Article Reader 2.10


ico
Article Reader to czytnik artykułów internetowych dostępny dla urządzeń mobilnych z systemem operacyjnym Android. Nie wymaga żadnego logowania, nie zawiera reklam oraz działa offline - tzn. artykuł można zapisać do późniejszego odczytania bez połączenia z internetem. Funkcja ta działa bezbłędnie, a to niejedyna zaleta tego programu.

Aplikacja udostępnia również różne motywy graficzne (4: biały, sepia, ciemny, czarny), daje wpływ na wielkość wyświetlanej czcionki (10 stopni) oraz jej krój (2: szeryfowy, bezszeryfowy). Ponadto zaimplementowano wspaniałą opcję przewijania artykułu przy użyciu fizycznych przycisków regulujących głośność. Czytać zaś będziemy bez żadnych przeszkód, gdyż 100% powierzchni ekranu to tekst i zdjęcia należące do artykułu (pasek statusu Androida jest ukrywany). Jeśli zaś nie będziemy chcieli czytać, to artykuł będziemy mogli odsłuchać. Wykorzystany w tym celu zostanie syntezator mowy, który mamy w systemie. Otrzymamy opcje zmiany tempa szybkości mówienia komputera oraz przeskoczenia do poprzednich i następnych fragmentów tekstu.

Aby móc czytać dany tekst przy użyciu tego programu, należy albo udostępnić mu odnośnik do strony z artykułem z poziomu przeglądarki internetowej, albo skopiować link do schowka i otworzyć czytnik. Aby z kolei otworzyć w nim menu z opcjami zmiany wielkości czcionki itp., należy tapnąć w dowolne miejsce na ekranie (kolejne tapnięcie ukryje menu). Program przechowuje nie tylko listę artykułów zapisanych do odczytu na później, ale również historię wszystkich czytanych. Z sekcji historii także można zapisać dany tekst do offline. Czytany właśnie teraz możemy z kolei otworzyć w przeglądarce internetowej albo udostępnić dalej jeszcze innej aplikacji. Ewentualne linki w artykule są podświetlone i po tapnięciu można dany natychmiast otworzyć w czytniku lub też dodać go do przyszłego czytania.

Article Reader to minimalistyczny czytnik, ale zawierający wszystkie najważniejsze funkcje. Nie działa może idealnie - w naszym teście miał poważne kłopoty z odczytaniem artykułów z Wikipedii. Jednakże z tekstami prasowymi i blogowymi nie miał już problemów i ogólnie działał bardzo dobrze, by nie powiedzieć: świetnie. Jeżeli więc nie chcecie korzystać z królującego Pocketa, bo ten wymaga np. rejestracji, to wydaje nam się to niemal pewne, że omawiany teraz program przypadnie Wam do gustu.

Wymagania!
Android 4.4 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Article ReaderArticle Reader dla Android
2017-06-23

Ilość pobrań: 0 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Article Reader