w
googluj
pl

Apk Share 2.6.0


ico
Apk Share to bardzo proste narzędzie wydane dla systemu operacyjnego Android, które umożliwia wysłanie pliku APK aplikacji albo usunięcie aplikacji. APK oznacza "Android Package" i jest to format archiwum danych wykorzystywany do dystrybucji i instalacji programów w Androidzie. Omawiane narzędzie pozwala na udostępnienie APK dowolnej aplikacji spośród tych posiadanych w naszym urządzeniu. Należy jednak pamiętać, że APK to tylko surowe informacje - nie zawierają danych użytkownika, tak więc narzędzie nie posłuży do tworzenia kopii zapasowej.

Po uruchomieniu narzędzia mamy do czynienia z jednym ekranem przedstawiającym listę aplikacji wraz z datami ich instalacji oraz rozmiarami APK. Są 3 rodzaje sortowań: rozmiar, nazwa, data instalacji. Możemy skorzystać z wyszukiwarki aplikacji, lecz nie działa ona w trybie rzeczywistym, tzn. po wpisaniu szukanej frazy musimy jeszcze zatwierdzić szukanie, a dopiero potem lista zostanie przefiltrowana. Ponadto jednym tapnięciem możemy odświeżyć zawartość listy i powrócić na sam jej początek. Aby wysłać bądź usunąć aplikację, trzeba ją dotknąć, a następnie wybrać odpowiednią funkcję z paska dolnego. Możliwe drogi wysyłania uzależnione są od posiadanych przez nas serwisów umożliwiających przejęcie pliku. Tak więc aby udostępnić APK e-mailem, musimy mieć klienta poczty itd.

Niestety, narzędzie nie pozwala na hurtowe wysyłanie i usuwanie aplikacji. To spory problem zważywszy na fakt, że chyba wszystkie inne narzędzia tego typu wyposażone są w tę pożyteczną funkcjonalność. Kolejny poważny problem to toporność obsługi. Przewijanie listy może być nawet znacznie opóźnione, gdy uruchomimy program będąc online. Narzędzie wczytuje wtedy pasek z reklamą, ale czyni to stosunkowo długo; z czymś takim spotykamy się po raz pierwszy. Biorąc pod uwagę ogólne wykonanie, zdaje się, że narzędzie wykorzystuje stary kod. Z pewnością jednak wykorzystuje stare techniki. Wspomnieliśmy, że wyszukiwarka nie działa na żywo - wspomnieliśmy też, że dostępny jest przycisk odświeżania, ale w tym kontekście nie dodaliśmy, że po odinstalowaniu programu lista nie jest odświeżana automatycznie. Czyli odinstalowana aplikacja jest dalej na liście. Bez komentarza!

Podsumowując: narzędzie niby robi, co ma robić i do wysyłki aplikacji przez bluetootha może się przydać. Niemniej jednak liczba oferowanych funkcji jest mizerna, jak też ich wykonanie nie zwala z nóg. Nie ma żadnych opcji i nie można zająć się aplikacjami w sposób zbiorczy. Konkurencyjne narzędzia są więc o niebo lepsze.

Ograniczenia!
Aplikacja wyświetla reklamy w trybie online

Wymagania!
Android 2.3 i nowsze

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie, ale spolszczenie jest mechaniczne

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 2 (1 głosów)

Strefa Download programu
Apk ShareApk Share dla Android
2017-05-17

Ilość pobrań: 0 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Apk Share