w
googluj
pl

Acer Portal 3.9.4.2006


ico
Acer Portal to aplikacja dostępna m.in. dla urządzeń z systemami Android i Windows, która umożliwia zbudowanie własnej chmury przy użyciu własnych urządzeń. Dzięki temu to właśnie nasz komputer może stać się centrum przechowywania danych. O wszystkich funkcjach tej darmowej usługi przeczytać można na stronie producenta - natomiast poniżej skupimy się na przedstawieniu najważniejszych kroków potrzebnych do jej skonfigurowania.

Aby korzystać z tego rozwiązania potrzebny jest nam identyfikator Acera; jeśli go nie mamy, to można go zdobyć po wypełnieniu formularza rejestracyjnego zaraz po uruchomieniu aplikacji. Sam Acer Portal to w rzeczywistości tylko wstęp do budowania własnej chmury. Jego interfejs jest tylko bramą do konkretnych i niezależnych funkcji, które obsłużą: zdjęcia, filmy, muzykę, dokumenty, pliki. Aby mieć dostęp do tych funkcji, musimy pobrać odpowiednie aplikacje z Google Play. Jest to bardzo proste: po tapnięciu w wybraną funkcję zostaniemy przekierowani do strony pobierania aplikacji w oficjalnym sklepie Androida. Nie musimy pobierać 5 aplikacji, a jedynie te (lub tę), które nam się przydadzą. Potem, po pobraniu i zainstalowaniu aplikacji obsługujących dane funkcje, z interfejsu Portalu będziemy już przekierowywani do interfejsów konkretnych aplikacji.

Koniecznym krokiem jest też instalacja oprogramowania dla docelowego sprzętu. Proces tworzenia chmury, na przykładzie systemów Android-Windows, polega na pobraniu programu Acer Portal (27 MB) oraz programu do obsługi wybranych przez nas funkcji. Po zainstalowaniu Portalu, procedura jest taka sama, jak w wypadku Androida, tzn. musimy podać nasz identyfikator Acera, jak i zainstalować program do obsługi wybranej opcji chmury. Zakładając, że interesuje nas wyłącznie słuchanie muzyki z komputera stacjonarnego na smartfonie, musimy pobrać program związany ogólnie z mediami; jeden program z Windowsa obsługuje w tym wypadku 2 funkcje z Androida: zdjęcia i filmy (jego rozmiar to 62 MB; podajemy wielkość plików do pobrania, aby podkreślić, że utworzenie pełnej chmury będzie w rezultacie "wydatkiem" kilkuset MB). Chmura jest prawie gotowa.

Synchronizacja/strumieniowanie odbywać się może przez sieć wi-fi bądź dane komórkowe. W tym drugim wypadku musimy zaznaczyć stosowną opcję w ustawieniach aplikacji w Androidzie. Dostępność zarejestrowanych przez nas urządzeń w chmurze sygnalizowana jest w interfejsie Portalu dla systemu Windows zielonym kolorem pod opisem urządzenia. Aby ostatecznie korzystać z chmury, trzeba przejść do pobranego programu Acera obsługującego media w Windowsie i ustawić komputer jako magazyn chmury. Zrobimy to bez kłopotu: odpowiednie okienko wyskoczy automatycznie, a my musimy jedynie kliknąć "Tak". ...Chmura jest już gotowa: możemy dodawać pliki do biblioteki, a po odświeżeniu dostępne będą one w Androidzie. Zresztą funkcji jest o wiele więcej, a co najważniejsze, wszystko działa jak należy.

Uwaga!
Dostępna jest wersja tego programu dla systemu Windows, która jest konieczna do utworzenia usługi na linii Android-Windows.

Ograniczenia!
Konieczna jest rejestracja w usłudze oraz pobranie dodatkowych aplikacji.

Wymagania!
Android 2.3 i nowsze

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Acer Portal



Acer Portal dla Android
2017-10-31
przejdź Acer Portal dla Windows

Ilość pobrań: 55 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Acer Portal